TÜYLERE KALICI ÇÖZÜM BİTKİ DERMAN’DAN – SOCIETY DERGİSİ

Tüylere Kalıcı Çözüm, Bitki Derman’dan

Kadınların ortak sorunu olan tüylerden. kısa sürede acısız ve sağlıklı şekilde kurtulmanın yolu, Bitki Derman’da…

Sizin unvanınız herbalist. Peki herbalist nedir, doktordan farkı nedir?

Bitkisel ilaçların en büyük özelliği doğal olması ve yan etkilerinin olmamasıdır. Herbalist; asil olarak bitkileri tanıyan kişiye verilen isimdir. Fakat tanımak yeterli değildir. Ayın zamanda bitkilerle şifa dağıtması lazımdır. Fakat gerçekten bu işi profesyonel olarak yapanlardan bahsediyorum, yani bitkileri tanıyan herkes herbalist olamaz.

Günümüzde bitkisel tedaviler gerek ülkemizde gerekse dünyada ne aşamadadır?

Bitkinin sağlik alanında kullanımı yeni keşfediliyor. Bitkiler tarihin başlangıcından beri var ama dünya sanayileştikçe bitkilerin kullanımı ortadan kaldırılmıştır. Bitkiler dünyada en çok Osmanli zamanında kullanılıyordu. O zamanlar koca karı ilacı Deniliyordu. Artık bu ilaçları profesyonel olarak üreten kişilere herbalist deniliyor. Şu anda bitkiderman ismi ile çıkan ürün 360 senelik bir ürün hatta daha öncesi de olabilir. Ben araştırmalarımda 360 sene öncesine kadar gidebildim. Ben ise 57 yıldır bilfiil olarak bu ürünlerle insanlara şifa dağıtıyorum. Bu ilacın yapılışı nineden toruna geçen bir bilgidir. İnsanlık tarihinden beri insanların saç dökülmesi ve tüylenme gibi problemleri vardır. Bitkiyi öne çıkarmamak için sanayi tarafından büyük bir baskı vardı ama bugün herkes bitkinin şifasını kabul etti. Bitki yeter ki ehlinin elinde olsun, çare bulamayacağı hastalık yoktur.

Zaten günümüzde eczanelerde satılan İlaçlarda bitkilerden yapılmıyor mu, ilaçların formülüyle bitkisel ürünlerin formülünü birbirinden ayıran nedir?

Normalde eczanelerden aldığımız ilaçların beklenmedik yan etkileri vardır. Bitkisel ilaçların yan etkisi ise cildin sorunlarını gidermesi ve cildi güzelleştirmesidir.

Hangi sorunları ya da hastalıkları bitkisel ürünlerle tedavi etmek mümkün?

Bitki dermanın en çok rağbet gördüğü sorun saç dökülmesi sorunudur. Bunu tamamen ortadan kaldırır ve bir daha hiç dökülmeyecek saçlar çıkar. Yalnız, dökülen saçlar ne kadar çok dökülmüşse ve saçta ne kadar açıklık varsa kullanım süresi o kadar uzar. 6 ay ya da 1 sene kullanmış olan bir kişi farkı hisseder. Saç dökülmesinin yanı sıra ciltteki sedef, egzama ya da mantar gibi ırsi hastalıkların bitki derman sayesinde iyileştiği kesinleşmiştir. Kişiler kullanırken bunun farkına mutlaka varır. Tüylerinden muzdarip olan insanlar kulaktan kulağa bitki dermanı duymuştur. Birkaç ay kullandıktan sonra kendileri bile sonuca şaşırır. Yüz kullanımında siyah noktaları, vücutta kullanıldığında, kıl dönmesi ve sivilceleri tamamen yok eder.

Peki, bu ürün herkese uygulanabilir mi?

Elbette herkes kullanabiir. Bu ürünler her yaşta insana şifa dağıtırken, yine her yaşta insan kullanabilir. Hamilelik döneminde bile kullanımında bir sakınca yoktur. Bunun yanında ilacı uyguladıktan hemen sonra dışarı çıkabilir hatta denize bile girebilirsiniz.

Hangi hastalığa hangi bitkinin ya da bitkilerin iyi geldiğini nasıl tespit ediyorsunuz?

Bunu anlayabilmek mümkün değildir. Bitkiyi tanımak için bir ömür lazım. Hangi bitkinin hangi hastalıklara iyi geldiğini tespit etmek için de bir ömür lazım. Bu ilaçların formülleri bana atalarımdan geldiği için ben biraz hazıra konmuş oldum. Yani atalarım ömürlerini bu ilacı keşfetmek için harcamışlardır. Ben bunun icinde doğmuş biri olarak kendimi şanslı hissediyorum.

Hazırladığınız bitkisel tedavi yönteminin, örneğin selülit için ya da başka sorunlar için iyi gelip gelmediğini nasıl tespit ediyorsunuz, bir deney mekanizmanız var mı?

Selülit için sadece ilaç kullanımı işe yaramaz. Selülit tedavisinde cildi işlemek lazım. Bu yüzden bitkisel ilaçlar kullanmadan önce haftada bir uygulama merkezimizde cildi işliyoruz. Daha sonra tedaviye başlıyor ve kesin sonuç alıyoruz. Aynı şekilde vücutta oluşan çatlakları da tedavi edebiliyoruz. Onlarda da aynı yöntem kullanılıyor. Basen ve göğüsteki çatlaklar diğerlerine göre daha kolay tedavi edilebilir. Yine ciltteki kırışıklıkları da uygulama merkezimizde tedavi edebiliyoruz. Yani belli bir deney mekanizmamız yok, söylediklerimizin hepsi daha önce tedavi ettiğimiz hastalıklardır.

Hazırladığınız ürünler tamamen size özgü ürünler mi, yoksa yurt dışından da lisansını aldıklarınız var mı?

Urünlerimin tamamının formülü atalarımdan bana kalmadır. Hepsi yurt içindeki bitkilerden yapilmadır. Özellikle Karadeniz bölgesinde yetişen bitkileri kullanıyorum. Yurt dışından lisansını aldığım herhangi bir ilaç yok fakat yurt dışından bana gelen birçok hastam oldu. Ama artık bütün eczanelerde bitki derman ürünlerini bulabildikleri için eczaneleri tercih ediyorlar.

Günümüzde bazı ilaçların farklı komplikasyonlan ortaya çıkabiliyor, özellikle dozlarını iyi ayarlamak gerekiyor. Peki, bitkisel ürünlerin de komplikasyonları var mı?

Evet, bitkisel ilaçlarında komplikasyonları olabiliyor. Mesela 1 ilaçta saça haftada bir kez bir lapa koyuluyor. 30 dakika sonra yıkayıp saç kurutuluyor. Sonrasında bir ısırgan saça uygulanıyor. Bunu saça uygularken çok dikkatli olmak lazım. Yüzümüze temas ettiğinde bir yanma olayı yaşanabilir.